top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי שמרכז את כל ההסכמות של הצדדים בענייני סיום הקשר הזוגי, המוגש לאישור ביהמ"ש או ביה"ד וכאשר הוא מקבל תוקף של פסק דין, הוא מחייב כלפי כולי עלמא, והוא למעשה מהווה פסק דין.


מסמך זה מוכן על ידי משרד עו"ד שירלי אלמוג ביחד עם הצדדים, במסגרת תהליך שנקרא גישור לגירושין או במסגרת מפגש או שניים עם הצדדים לצורך ניסוח וכתיבת ההסכמות ביניהם, אם אין סכסוך שמצריך תהליך גישור ארוך. לאחר שהמסמך ערוך כדין וחתום על ידי הצדדים, הוא מוגש לערכאה המתאימה, אשר מזמנת את הצדדים לדיון ובו ההסכם יאושר.


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג

משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, עוסק משנת 2009 בגישור זוגי וסייע למאות זוגות לסיים את נישואיהם בדרך מכובדת ומפוייסת באמצעות עריכת הסכמי גירושין, שחוסכת את כל המאבק המשפטי ומאות אלפי שקלים המשולמים בניהול הליך משפטי ארוך ויקר. משרדנו מנהל במיומנות וניסיון רב את ההליך הגישורי לצורך הכנת הסכם גירושין והגשתו לביהמ"ש או בית הדין לקבלת תוקף של פס"ד.


מה תוכן המסמך?


הסכם גירושין יכול להתייחס רק להסכמות לגבי הגירושים עצמם, ואולם לרוב מסמך זה מתייחס לכל האספקטים הקשורים בגירושים והקשורים בפירוק התא המשפחתי:


ההסכם יכול להתייחס למשמורת והסדרי ראייה, מזונות, פירוק שיתוף בבית, איזון המשאבים, כתובה וכיו"ב ולהסדיר את כל הנושאים ברחל ביתך הקטנה,


ויש מקרים בהם יש הסכמות חלקיות בין הצדדים לגבי נושאים מסויימים, אך לגבי נושאים אחרים אין ביניהם הסכמות ומכאן שההסכם ישקף את ההסכמות בלבד, לצד הסכמה נוספת להביא את הנושאים שבמחלוקת לפתרון באמצעות גישור או הכרעה.


מהו תהליך הכנת ואישור ההסכם?


אם בני הזוג הגיעו ביניהם להסכמות והם זקוקים לשירותי משרדנו על מנת לנסח את ההסכמות בצורה משפטית ולהגישם לאישור ביהמ"ש, משרדנו נותן את המענה הזה: במקרה כזה מדובר בד"כ במפגש או שניים, תלוי מורכבות המקרה, בהם הצדדים ועוה"ד שירלי אלמוג רושמים את ההסכמות, מדייקים אותם, מעלים נקודות עליהם הצדדים לא חשבו בגלל היעדר ניסיון מקצועי, ובמפגש השני לרוב יהיו תיקונים וחתימות.


במקרים בהם בני הזוג מסוכסכים ואין הסכמות, אך מוסכם כי אינם רוצים להגיע להליך משפטי, הרי שהתהליך נקרא "גישור לגירושין" ובמסגרתו יתקיימו מספר מפגשים [בד"כ 8 מפגשים או יותר] בהם הצדדים ישוחחו ויאווררו את הרגשות הקשים לצד חתירה להסכמות משפטיות על הנושאים הכרוכים בגירושים. בסוף התהליך יהיה הסכם גירושים והצדדים יהיו מסוגלים לתקשר ביניהם לאחר שחוו תהליך ריפוי והקלה במסגרת הגישור.


יש מספר לא מבוטל של תיקים בהם משרדנו טיפל שהחלו כגישור לגירושין והסתיימו בתפנית של 180 מעלות, לאחר הגישור ובעקבותיו, ובני הזוג נשארו יחד ואף הביאו ילדים לעולם באושר.


לפעמים...סיוע בתקשורת הזוגית זה כל מה שמפריד בין גירושין לנישואים.


מה השלב הבא?


חתימה על ההסכם והגשתו לאישור ביהמ"ש או ביה"ד, דיון בביהמ"ש או בביה"ד ואישור ההסכם. ניתן לאכוף את ההסכם בהוצל"פ במידה שהוא לא יקויים על ידי מי מהצדדים.


לסיכום:


הסכם גירושין הוא דרך ידידותית מהירה וזולה יחסית להליך משפטי, לסיים קשר בכבוד מבלי לשפוך עשרות אלפי שקלים על הליך משפטי, תוך שמירה על יחסי רעות ואחווה במשפחה ושימור היכולת להמשיך ולהיות תא משפחתי רק בפורמט שונה, גם לאחר שהזוגיות נגמרת.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גישור לשלום בית והליכי גישור לגירושין ועריכת הסכמי ממון, הסכמי הורות משותפת, הסכמי גירושין ועוד והכל בעדינות ורגישות לצד מקצועיות ומקצוענות חסרת פשרות, כפי שמגיע לך!


משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.עו״ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Comentários


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page