top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

הסכם ממון

הסכם ממון הוא הסכם המסדיר יחסי ממון בין בני זוג, אשר מתכוונים להינשא או לחיות יחד ולא לשתף רכוש או להחריג נכסים מסויימים מהשיתוף הזוגי וכן בין בני זוג שכבר נשואים אך מעוניינים להסדיר את יחסי הממון ביניהם ואו להחריג רכוש מסויים במהלך הנישואים.

הסכם זה כאשר מקבל תוקף של פסק דין מחריג בעת גירושין את מה שכלול בגדריו מאיזון המשאבים הקבוע בחוק, ו/או שהוא עצמו המגדיר כיצד יתנהג איזון המשאבים.


משרד עורך דין לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, עוסק משנת 2009 בגישור זוגי וסייע למאות זוגות להכין הסכמי ממון לרוב מתקופת החברות קדם-נישואים ולפעמים לאחר הנישואים, ובכך לחסוך בעת הגירושין, על ניהול הליך משפטי ארוך ויקר לעניין איזון משאבים ופירוק שיתוף בבית המגורים. משרדנו מנהל במיומנות וניסיון רב את תהליך עריכת הסכם הממון והגשתו לביהמ"ש או לביה"ד הרבני, לקבלת תוקף של פס"ד.


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג


במה מדובר?


הסכם ממון נחתם על ידי זוגות שרוצים להחריג נכסים מסויימים מחזקת השיתוף הזוגי. כלומר, ברירת המחדל של חוק יחסי ממון לא תחול על הנכסים המוגדרים בהסכם הממון, ולעיתים לא יהיה בכלל צורך בשימוש בברירת המחדל של חוק יחסי ממון, אלא ההסכם עצמו יכלול את כל הוראות איזון המשאבים שיש לבצע בעת פרידה, הכל תלוי בתוכן המסמך שנערך לפי רצון הזוג.


מי עושה הסכמי ממון?


זוגות שחיים יחד ומתכוונים להתחתן

זוגות של ידצ"ים [שאינם מתכוונים להתחתן]

זוגות נשואים שהחליטו לפצל או להחריג רכוש ולהמשיך בנישואים

זוגות שאינם מתכוונים להינשא.


מה תוכן המסמך?


תלוי בזוג עצמו:

הסכם ממון יכול להיות כוללני ומכיל את כל ההוראות הרכושיות לאיזון משאבים בעת גירושין וגם הוראות הקשורות לילדים, הסדרי ראיה ומשמורת- קרי להתנהג כמו הסכם גירושין שנכתב מראש: היתרון שהסכם

כזה נותן ודאות ורגיעה נפשית לצדדים, וחוסך התדיינות משפטית יקרה וארוכה בעת גירושים. הסכם ממון יכול להיות צר מאוד ולהחריג רק רכוש מסויים מאיזון המשאבים בעת גירושים ואז הוא יפרט איזה רכוש מוחרג.

כאשר בני הזוג יתגרשו, כל הרכוש יאוזן ביניהם למעט מה שהוחרג בהסכם הממון.


הסכם הממון יכול להתייחס לרכוש במקרה של פטירת אחד הצדדים ולהסדיר את חלוקת הרכוש, למרות שבמקרה כזה יש צורך גם בצוואה.


הסכם ממון חייב להיות בכתב ולקבל תוקף של בית משפט וכל שינוי בו חייב להיות בכתב ולקבל אישור בית משפט על מנת שתהיה לו נפקות משפטית.


מהו תהליך הכנת ואישור ההסכם?


כל הסכם ממון יובא לאישור ביהמ"ש לענייני משפחה אשר יזמן את הצדדים לדיון, יקריא בפניהם סעיף סעיף ויוודא שהבינו את הסעיף ורק לבסוף משביהמ"ש וידא כי ההסכם הובן ונעשה מרצון חופשי, ההסכם יקבל תוקף

של פסק דין.


האם ניתן לתבוע בן זוג בעת גירושין באופן שונה מהסכם הממון?


תלוי נסיבות, יש מקרים שכן: כאשר ההסכם נעשה לפני זמן רב, כאשר ההסכם מקפח, כאשר התנאים בהסכם השתנו, כאשר יוכח כי ההסכם נחתם תחת לחץ כזה או אחר שלא עמד לנגד עיני ביהמ"ש דאז. הסכמים טריים יחסית לא ניתן כמעט לתקוף.


לסיכום:

הסכמי גירושין הם הדרך האידיאלית לסיים נישואים במינימום מריבה, כעס והוצאה כספית. זו הדרך האופטימלית לסיים יחסים זוגיים ולהישאר במסגרת משפחתית במינימום חיכוך וטינה.

משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גישור ועריכת הסכמי ממון מתוך מקצועיות בלתי מתפשרת וניסיון של מעל 15 שנות ניסיון בעריכת הסכמים! במידת הצורך משרד עורך דין שירלי אלמוג מכין הסכמי גירושין ומייצג גם בתביעות לפתיחת הסכמי ממון והכל בעדינות ורגישות לצד מקצועיות ומקצוענות חסרת פשרות, כפי שמגיע לך!הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.


עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Comments


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page