top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

הפרת הבטחת נישואים

תביעות אלו אינן מוגשות כדבר שבשגרה ולא ניתן להגישן כל אימת שמסתיים קשר זוגי, אפילו כאשר חתונה הייתה על הפרק. מדובר בתביעה בעלת אופי חוזי, שכן ההתייחסות המשפטית להבטחת נישואין היא כאל התחייבות חוזית ומכאן שעילת התביעה נשענת על דיני החוזים והנזיקין ולא על דיני המשפחה.

משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מטפל בתביעות הפרת הבטחת נישואים: תביעות אלו מוגשות לרוב על ידי אישה כנגד גבר אשר התחייב להינשא לה והפר הבטחתו ובכך גרם לה לנזקים.

תיקים אלו מתנהלים בבתי משפט אזרחיים. משרדנו מנהל במיומנות וניסיון רב את ההליך המשפטי החל מהגשת התביעה וכן את הייצוג מול בתי המשפט ומייצג נשים וגברים כאחד.


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג

כאשר אישה רוצה לתבוע גבר בגין הפרת ההבטחה, יש להוכיח כי אכן הייתה הפרה מצידו, חד צדדית, שגרמה לה לנזק וההוכחה נעשית ברחל ביתך הקטנה שכן בתי המשפט אינם יכולים ו/או רוצים לכפות נישואים על מי שאינו רוצה להינשא לפלונית ואולם, אם גבר התחייב להינשא לאישה והפר הבטחה זו שלא בשל בגידה שלה או מעשה שעשתה שהצדיק זאת, הוא עלול למצוא את עצמו חשוף לתביעה בשל הפרת ההבטחה.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג ניהל תביעות מסוג זה בהצלחה, ויודע לתת מענה הן ברמת הייעוץ הראשוני אם יש בסיס ללכת לתביעה כזו והן ברמת ניהול התביעה בערכאות השונות.


לא קל להוכיח תביעות מסוג זה, ואין די בהבטחה שנעשתה בע"פ, בחלומות משותפים ואפילו בדיבור פומבי על הרצון להינשא על מנת להקים עילה זו. בכדי לבסס את העילה יש להוכיח פרמטרים מאוד ספציפיים שהתקיימו משום שמדובר למעשה בעילה הנשענת על דיני החוזים והנזיקין , ורק אם יוכח כי נגרם נזק בהסתמך על ההבטחה יהיה מקום לשקול פיצוי.


במקרים נדירים ביותר הוגשו תביעות מסוג זה על ידי גברים כנגד נשים ואולם בע"א 461/64 ביהמ"ש העליון הביע דעה כי תביעה של הפרת הבטחת נישואים המוגשת על ידי גבר כנגד אישה היא "ממין התביעות שאינן אהודות ביותר".


עיקר התביעות מסוג זה ואף הן אינן מרובות, מוגשות על ידי אישה כנגד גבר.


לעיתים עולה עילת תביעה של תרמית או מצג שווא, בעיקר כאשר מדובר בגבר שלכתחילה לא התכוון להתחתן אלא פיזר הבטחות באוויר ואולי גם עשה צעדים משמעותיים יותר כדי להיחזות כרציני בכוונתו ומתוך איזשהו ניסיון [בד"כ מוצלח] לקבל מהאישה כסף, רכוש, מתנות יקרות שכן היא העניקה לו אותם מתוך אמונה שהם מתחתנים.


בכל מקרה של טענת תרמית בהפרת הבטחת נישואים ביהמ"ש יבחן אם הנתבע התנהג באופן לא סביר והאם התקיימו תנאים מסויימים הקבועים בפקודת הנזיקין אשר מחייבים את האישה בחובת זהירות, אותה לא נקטה.

תביעה זו הגם שהיא בעלת אופי 'משפחתי' היות שמדובר בהבטחת נישואים, בפועל אינה קשורה ישירות לביהמ"ש לענייני משפחה, שכן הצדדים לא נשואים ואינם משפחה ולכן בסופו של דבר מדובר בתביעה כספית רגילה שתידון בערכאה אזרחית לפי גובה התביעה.


חריג הדבר במקרה של ידועים בציבור שהם כן מוגדרים כמשפחה, וכאשר מוגשת תביעת הבטחת נישואים בין בני זוג אשר הם ידועים בציבור, תביעה זו כן תידון בבית המשפט לענייני משפחה.


יש מקרים בהם גבר נשוי מנהל רומן עם אישה ומבטיח לה נישואים, ואינו מקיים זאת: הבטחתו גרמה לה לנזקים שונים ועל כן הוא חשוף לתביעה בגין הפרת הבטחת נישואים על אף שהוא נשוי!


גם מקרה הפוך בו אישה נשואה מקיימת רומן עם גבר שמבטיח לה להתחתן ומפר זאת, ונגרמו לה נזקים בשל הסתמכותה על הבטחה זו, יכולה לתבוע את הגבר בגין הפרת הבטחת נישואים.


לעיתים לתביעה זו נלוות תביעות העולות כתוצאה של פירוק הקשר כגון תביעות רכושיות ולכולן משרדנו יודע לתת מענה מקצועי, איכותי ומדוייק.


לסיכום:


תביעה בגין הפרת הבטחת נישואים אינה דבר שבשגרה וצריך לשקול היטב לפני הגשתה ולדעת לנהל את התיק בצורה מאוד יסודית ומקצועית. הפיצויים בתביעות אלו אינם גבוהים מאחר שהמדיניות המשפטית אינה מעוניינת לעודד תביעות כאלו ואו לגרום לגבר להתחתן עם אישה אף אם אינו רוצה רק מתוך חשש לשלם פיצוי. הנטל להוכיח תביעה כזו אינו פשוט.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מתמחה בניהול תיקי גירושין ובכללם תביעה לפי הלכת השיתוף, תביעות פירוק שיתוף, וזאת לצד תביעות בעילת הפרת הבטחת נישואים וניהול הליכים סבוכים ומורכבים הקשורים בכך, בעדינות ורגישות לצד מקצועיות ומקצוענות חסרת פשרות, כפי שמגיע לך!


הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

נישואים אזרחיים

מדובר בטקס נישואים אזרחי, כלומר טקס שאין בו זיקה לדת כלשהי: בני כל הדתות יכולים לבחור להינשא בהתאם לפולחן הדתי של הדת שאליה הם משתייכים, או לבחור להתמסד בצורה אזרחית- כלומר ללא שום זיקה לדת כלשהי: זה

Comments


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page