top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי


בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה.

הנזקים של המלחמה מחלחלים מהרמה הלאומית והצבאית, לרמת החברה ומשם לרמת התא המשפחתי והאדם הפרטי.

מאמר זה יתמקד בקשר שבין מחסור בכסף, חובות וצרות, לבין התא המשפחתי ופירוקו.


משרד עורך דין לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מתמחה בניהול תהליכים משפטיים הקשורים בתא המשפחתי על כל היבטיו: החל מעריכת הסכמי ממון וגירושין, עובר לליווי התא בעת פשיטת רגל והתמודדות עם חובות וממשיך בניהול הליכי גירושין ופירוק התא המשפחתי והמערכת הכלכלית הצמודה אליו והכל ברגישות, מקצועיות ומקצוענות כפי שמגיע לך!!


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג

חובות שנעשו בזמן הנישואים או בזוגיות ממוסדת כדין ע"י אחד מהצדדים


כאשר בני זוג נשואים כדת משה וישראל או רשומים כזוגות מוכרים באופן מוסדי [כמו ידועים בציבור בביטוח לאומי למשל או נשואים בנישואים אזרחיים הרשומים במשרד הפנים] מבחינת חוק יחסי ממון כל החובות שנצברו בתקופת הנישואין, הם משותפים ומתחלקים חצי חצי בין בני הזוג.

כלומר בעת פרידה, בנסיבות מסויימות לרוב אין זה ישנה לבית המשפט מי יצר את החוב, כי כל זמן שהוא נוצר בתקופת הנישואים, הרי החוב משותף. כמובן שיש יוצאים מהכלל ויש נסיבות בהן ניתן לייחס חובות רק לאחד מבין בני הזוג, אך על זה יש מאמר נפרד באתר.


חובות שנוצרו בזמן זוגיות שאינה ממוסדת כדין


למעט במקרים חריגים, חובות אלו שנוצרו על ידי אחד מבני הזוג וללא קשר למערכת הזוגית, ייוחסו למי שיצר את החוב ולא יתחלקו בין הצדדים אלא אם יש נסיבות מיוחדות כאמור, כל מקרה ייבחן לגופו.


חובות הופכים את החיים לקשים מאוד גם כאשר אדם לבדו צריך להתמודד עימם.

לחובות בזוגיות לפעמים יש השפעה קשה ומשמעותית של עול כלכלי שהופך לחדלות פרעון, על התא המשפחתי: האשמות הדדיות, ייאוש, כעס, תסכול כל אלו צצים ועולים וגורמים לביטויי חוסר סבלנות ואפילו רצון להיפרד.


בישראל יש שני מסלולים שמאפשרים להתמודד עם ריבוי חובות:

מסלול הוצאה לפועל, מסלול פשיטת רגל.


הוצאה לפועל:


במסלול זה ניתן לעשות איחוד תיקים, למי שיש לו חובות ליותר מגוף אחד ולהגיע במסלול איחוד תיקים להסדר תשלומים בתיק המאוחד בצורת תשלום קבוע חודשי, תחת מגבלות כאלו ואחרות עד פרעון החוב.


פשיטת רגל:


זה תהליך שמתחילתו עד סופו נמשך 5 שנים בהתאם לתיקון לחוק מלפני מספר שנים, ובמהלכו אדם חייב [וכשמדובר בזוג נשוי אז שניהם] עוברים חקירה כלכלית יסודית לאיתור כל נכסיהם וכיו"ב, ובאמצעות ביהמ"ש וכונס נכסים שממונה על נכסי החייב/ים מגיעים להסדר כולל על החוב, שתכליתו לקבוע סכום מסוים שאותו על החייב או על הזוג לעמוד בתשלומו לקופת פשיטת הרגל, בתוך 5 שנים וכעבור 5 שנים מקבלים הפטר והמשמעות היא שמתחילים מחדש מבחינה כלכלית כמו דף לבן.


השפעת הסדר פשיטת רגל על הזוגיות:


כאשר שני בני הזוג אחראים להיווצרות החוב ומקבלים אחריות על חלקם בהיווצרות החוב, ניתן לצלוח את המשבר ואף לצמוח ממנו להתנהלות כלכלית נכונה יותר.

כאשר אחד מבני הזוג אחראי לחוב, והשני לא מוכן לקבל אחריות או אף כועס מאוד על ההחלטה שהובילה ליצירת החוב כמו החלטה חד צדדית לפתוח עסק שקרס וכיו"ב, אזי סביר מאוד שהחובות יגרמו לקריסת הזוגיות והתא המשפחתי.


לסיכום:


תקופות משבר שישראל לצערנו משופעת בהן, כמו הקורונה, כמו מבצעים צבאיים וכעת המלחמה הקשה הזו, גורמות למהלך החיים הרגיל להיעצר ולמדינה להיכנס לעוצר כלכלי שמתבטא בכל התחומים: אנשים פוחדים להוציא כסף, נוצר מיתון, נוצרת אבטלה, נוצר מחסור והפחד הכלכלי שולט. כל החבר'ה שעזבו את הבית והעסק והלכו להלחם על קיום המדינה, סובלים לא רק מאובדן הכנסות בפועל, אלא מקריסת העסק וכניסה לחדלות פרעון וזה מצב של מפולת שלגים או אפקט הדומינו כי כשאין לאדם כסף הוא לא מוציא כסף בעסקים אחרים, ועסקים אחרים נופלים גם, הספקים נופלים וכמו חוליות בשרשרת, כל חוליה שנקרעת משפיעה על השרשרת כולה.

משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, יודע לתת מענה ברמה המקצועית והמקצוענית הגבוהה ביותר, לכל העניינים הקשורים בתא המשפחתי כולל ולרבות הגעה להסדרי חוב שיאפשרו להמשיך ולהתקיים כתא משפחתי וכזוג, והכל ברגישות ועדינות כפי שיש לנהוג בענייני משפחה.


משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.
הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.


עו״ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

נישואים אזרחיים

מדובר בטקס נישואים אזרחי, כלומר טקס שאין בו זיקה לדת כלשהי: בני כל הדתות יכולים לבחור להינשא בהתאם לפולחן הדתי של הדת שאליה הם משתייכים, או לבחור להתמסד בצורה אזרחית- כלומר ללא שום זיקה לדת כלשהי: זה

כריכה לתביעת גירושים

כריכה היא "קשירה" של תביעות נוספות שקשורות בגירושים, לתביעת הגירושים העיקרית ומושג זה רלוונטי רק לתביעות בבית הדין הרבני, אין "כריכה" בבית משפט אזרחי. צד אחד הבעל או האישה מגישים לבית הדין הרבני תביעה

Yorumlar


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page