top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

חסיון הליכי משפחה וגירושין

חסיון הוא איסור פרסום שקבוע בחוק. יש חוקים שונים שמטילים סוגים שונים של חסיונות, ולכל סוג של חסיון יש מגבלות וכללים משלו. במאמר זה ניגע בחסיונות שרלוונטיים להליכים בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים.

להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג

מהו חסיון?


חסיון היא איסור פרסום. כל ההליכים וכל הדיונים שמתנהלים בבתי משפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים וכן בהליכי הגישור הקשורים בדיני גירושין, הם חסויים והמשמעות היא שאסור לפרסם אותם, אסור לפרסם פרטים על מהלך הדיונים ולחשוף מסמכים הקשורים בכך, אלא ברשות בכתב של בית המשפט או בית הדין.


אסור גם לפרסם שמו של קטין או כל פרט שיכול לגרום לזיהויו או לרמוז מי הוא ומה זהותו אם הוא חלק מהליך משפטי, ו/או אם הוא חלילה עבר ניסיון התאבדות, אם הוא קרוב משפחה של אדם שהואשם בעבירה או שחיתות מידות והכתם עלול לדבוק בקטין, אם הקטין עבר התעללות, עבירת מין או עבירת אלימות או אם הקטין סובל מבעיות פסיכיאטריות.


כל פרסום פרט שקשור בקטין שאחד מהאלמנטים הנ"ל רלוונטי לגביו לא יפורסם ללא אישור בית המשפט.


כלל פומביות הדיון אל מול חסיון הליכים


באופן שגור וטבעי הליכים משפטיים מתנהלים בדלתיים פתוחות, וכל מי שמעוניין לשמוע דיונים מוזמן ללכת לבתי המשפט ולהיכנס בשקט לאולם הדיונים, לכבות טלפון ולהקשיב למשפטים. פסקי הדין מפורסמים, וניתן למצוא גם פרוטוקולים לעיון- כל זה נובע מכלל פומביות הדיון: הנגשת המשפט לכלל האוכלוסיה, כי משפט אינו סוד. נהפוך הוא, זה מעניין, ניתן ללמוד מכך הרבה ופסקי הדין חשובים מאוד כדי ללמוד מהם ולהקיש מהם.


אולם, בתחום של דיני משפחה וגירושין, חל כלל החיסיון. בגלל הרגישות הגדולה של קדושת המשפחה, בגלל העדינות והשבירות של אנשים בתוך מערכות יחסים, בגלל הפגיעות הרבה הנובעת מהיחשפות רגשית, מנטאלית וגילוי סודות ודברים פחות נעימים- הרי שהדיונים בבתי משפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים הינם חסויים.


המשמעות היא שהדיונים נערכים בדלתיים סגורות- איש פרט לבני הזוג, עורכי הדין שלהם ובעלי מקצוע שמגיעים להעיד- לא יכולים להיכנס לבית המשפט בדיון.


הפרוטוקולים חסויים, כל החומר הראייתי חסוי ופסק הדין יפורסם באתר נט המשפט ובאתרים משפטיים ללא השמות של הצדדים.

החיסיון חל גם בבתי משפט לנוער, שהם בתי משפט לענייני משפחה שדנים בתיקי נוער, וגם בדיונים פליליים של עבירות מין שבהן החיסיון נועד להגן על נפגעת העבירה.

חסיון פגישת מהו"ת- ישוב סכסוך בבתי המשפט ובתי הדין:


לפני תחילת תהליך משפטי של הגשת תביעות לגירושין, מוגשת בקשה לישוב סכסוך כיוון שכך התקנות קובעות. הצדדים מקבלים זימון ליחידת הסיוע שליד בית המשפט לענייני משפחה או ליד בית הדין הרבני לפגישת מהו"ת.


כל מה שייאמר בפגישות מהו"ת ו/או בגישור שיבוא בעיקבות זאת, וכל המסמכים שייערכו בתוך תהליך הגישור- חסויים מפני בית המשפט ואינם יוצאים מדלתות יחידת הסיוע.


בין אם התהליך יימשך או ייפסק, יצליח או ייכשל- זה לא עובר לבית המשפט. כל מסמך שייערך בתוך התהליך- לא יוצג בפני בית המשפט אלא אם הצדדים יסכימו עליו.


דבר זה חשוב ביותר מכיוון שכדי להגיע להסכמים נכונים ומדוייקים, יש צורך לחשוף את כל המידע של בני הזוג: וחשש מדליפת מידע או שימוש לרעה במידע שנחשף על ידי הצד השני, בהכרח תביא להסתרה וחוסר פתיחות. לכן, חיסיון המידע הוא קריטי ליצירת פתיחות ושיתוף של הצדדים בתהליך ויצירת מרחב שמאפשר דיבור פתוח ואמיתי כדי להגיע לתוצאות טובות.


חיסיון עו"ד לקוח


כל מה שנאמר בין עוה"ד ללקוחות הוא חסוי. כל מסמך שנחשף ביניהם, הוא חסוי. כמובן שהמסמכים והמידע ישמשו את עוה"ד כדי לייצג את האינטרס של הלקוח בבתי המשפט ובהליכים לבר-משפטיים כמו גישור, פישור, בוררות והסכמים שהרי לשם כך הלקוח לכתחילה שוכר עו"ד, ואולם המידע המועבר מהלקוח לעוה"ד חסוי מפני צדדים שלישיים כמו משטרה, רווחה, הצד השני למשפט וכיו"ב.


עוה"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג מחוייבת לפעול בכל מאודה לשמירה וקידום האינטרס של הלקוחות שלה ובכלל זה שמירה על פרטיות חייו.


החיסיון הוא של הלקוחות ונועד להגן על פרטיות הלקוחות. אם הלקוח בוחר בעצמו לחשוף פרטים אישיים שלו, לחשוף את ההליך המשפטי או מסמכים אישיים שלו- זה בסדר, כי זה שלו.


החיסיון מגביל את ידי עוה"ד מלחשוף או להשתמש בנתונים של הלקוח באופן שיזיק ללקוח ויפגע בו או בפרטיותו.

חיסיון זה חל ומחייב גם את עובדי משרד עוה"ד: מזכירה, מתמחה, עו"ד אחרים וכיו"ב.

לסיכום:


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מתמחה בניהול תיקי משפחה וגירושין והליכים סבוכים ומורכבים הקשורים בכך, בעדינות ורגישות לצד מקצועיות ומקצוענות חסרת פשרות, והכל תחת חיסיון מלא ופעולה נחושה ובלתי מתפשרת לקידום האינטרס שלך כפי שמגיע לך!


בכל שאלה בענייני משפחה וגירושין, הנכם מוזמנים לפנות לעו"ד שירלי אלמוג ללא דיחוי נוסף לתיאום פגישה מיידית.

משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.
הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

コメント


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page