top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

מזונות זמניים

התכלית של תביעה למזונות זמניים היא לקבל סעד של מזונות זמניים במהירות, לפני שנוהל דיון הוכחות ולפני שנפסק סכום המזונות הקבועים, היות שניהול תיק הוכחות במזונות יכול לארוך מספר חודשים ואפילו למעלה מכך בשל העומס על בתי המשפט.

 תביעה למזונות זמניים מוגשת לאחר שהוגשה התביעה העיקרית למזונות, ונגזרת ממנה. עו"ד לענייני גירושין שירלי אלמוג הבקיאה בניהול הליכים אלו יודעת כיצד לשזור את התביעות באופן המיטבי.

על כן, לאחר שהוגשה תביעת המזונות ו/או בסמוך אליה, מקובל להגיש תביעה למזונות זמניים אלא אם אין צורך כלכלי בכך, היות שזו תביעה נוספת והליך נוסף לנהל.


לשם הגשת תביעה למזונות זמניים הנכם מוזמנים לפנות לעו"ד לענייני גירושין שירלי אלמוג המתמחה בתיקים אלו שכן הם עדינים ובעלי אופי מורכב לתפעול. משרדנו מתמחה בניהול הליכי מזונות קטינים כחלק מניהול תיקי גירושים על כל התביעות הכרוכות בהם.

להאזנה למאמר המוקלט:


עו"ד שירלי אלמוג


מי יכול להגיש תביעה למזונות זמניים?


מי שמגיש את התביעה העיקרית למזונות: אם האם תובעת מזונות מהאב, היא זו שתובעת מזונות זמניים. אם האב תובע מזונות מהאם, הוא זה שיגיש תביעת מזונות זמניים.


בגדול מדובר בתהליך מהיר, ללא זכות מוקנית לכתב תשובה/הגנה לצד הנתבע, ואולם ניתן להגיש בקשה לקבלת רשות להגיש תשובה לביהמ"ש.במקרה שביהמ"ש יחליט לתת זכות תגובה לנתבע/ת, תוך 14 יום יוגש כתב ההגנה או התשובה לתביעה.


ההחלטה בבקשה זו בד"כ נפסקת ללא דיון, על יסוד המסמכים שהוגשו ואולם בד"כ כן מתקיים דיון במעמד הצדדים לעניין בקשה זו ואם לא הוכחה תשתית ראייתית לנחיצות המזונות, הבקשה תסורב.

בד"כ מניסיוני, ברוב רובם המכריע של התיקים נפסקים מזונות זמניים.


הרעיון המרכזי של מזונות זמניים הוא לאפשר שמירה על רמת החיים של הילדים מבלי שייפגעו מהסכסוך בין ההורים ולוודא שלא יחסר להם ולא ייחסך מהם דבר בשל הסכסוך בין הוריהם. ביהמ"ש יביא בחשבון את צורכי הילדים הבסיסיים, זמני השהות בין ההורים, רמת ההכנסה של ההורים ורמת החיים בבית לפני הסכסוך.


לסיכום:


לשם הגשת תביעה למזונות קבועים וזמניים יש לפנות לעו"ד שירלי אלמוג, הבקיאה בניהול תיקי גירושין ותיקי מזונות.


מזונות זמניים הם כלי משפטי שמאפשר להורה המשמורן העיקרי לא לחוות מצוקה כלכלית או מחסור בטיפול בילדים, עד פסיקת פסק הדין הסופי למזונות. לרוב, סכום המזונות הזמניים משקף את סכום המזונות הסופיים עם סטיית תקן קטנה למעלה או למטה, רק במקרים בהם יוכחו דברים משמעותיים לגבי ההכנסות של בן הזוג הנתבע, שהעלים מביהמ"ש, או שיקר לגביהן תיתכן סטייה משמעותית יותר.משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.


עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Comentarios


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page