top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

נישואים אזרחיים

מדובר בטקס נישואים אזרחי, כלומר טקס שאין בו זיקה לדת כלשהי: בני כל הדתות יכולים לבחור להינשא בהתאם לפולחן הדתי של הדת שאליה הם משתייכים, או לבחור להתמסד בצורה אזרחית- כלומר ללא שום זיקה לדת כלשהי: זה נקרא "נישואים אזרחיים".

במדינת ישראל של 2024 עדיין אין מוסד המקביל לרבנות, המאפשר לבצע נישואים אזרחיים בצורה מוסדית, מסודרת ומוכרת על ידי המדינה היות שישראל היא בעיקרה מדינת הלכה.

ואולם, הרבנות יכולה לתת מענה רק לבני זוג ששניהם יהודים, ומעוניינים להתחתן כדת משה וישראל.


משרד עורך דין לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג יודע לתת מענה ברמה המשפטית למיסוד כל סוגי הקשר, החל מהסכמי ממון, הסכמי חיים משותפים, הסכמי ידועים בציבור, הסכמי הורות משותפת ולצד זה, לתת מענה לזוגות שהחליטו להתגרש אזרחית, בצורת תביעה להתרת נישואים וליווי כל התהליך של פירוק התא הזוגי והמשפחתי ברמה הרגשית, משפטית, כלכלית ותפעולית.


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו״ד שירלי אלמוג


איך אפשר להסדיר מעמד זוגי ללא נישואים כדמו"י בישראל?


ישראל של 2024 מכירה בחיי זוגיות ללא נישואים כדמו"י, באמצעות מתן הכרה לזוג כידועים בציבור: תהליך זה נגיש וקל לביצוע, באמצעות מילוי מסמכים באתר של ביטוח לאומי והכנתי לכם מאמר מונגש ומוקלט על הנושא, היכנסו לקישור כאן.

כמו כן, ישנם ארגונים שונים שמנסים להסדיר דרך אלטרנטיבית לקבלת הכרה בזוגיות באמצעות הענקת "תעודת זוגיות"- ואולם, אם אתם מעוניינים לקבל הכרה מוסדית חד ערכית וללא פרשנויות, מבלי להתחתן כדמו"י, הרי שהדרך הטובה ביותר היא להסדיר את המעמד דרך ביטוח לאומי.


דרך נוספת הינה לקבל הכרה ממשרד הפנים הינה לבצע נישואים אזרחיים בחו"ל, החל מנישואי קפריסין, נישואים בפראג, נישואי יוטה וכיו"ב ולהירשם כנשואים במשרד האוכלוסין.

למי זה מתאים?

למי שלא רוצה להתחתן כדת משה וישראל

לבני זוג חד מיניים

למי שהוא פסול חיתון [ממזר/ה]

לבני זוג מדתות מעורבות

לחסרי דת


איך מתגרשים?


יהודים יעברו גירושים כפולים: התרת נישואים בבית משפט אזרחי וגירושין לחומרא בבית הדין הרבני.

בני דתות אחרות או בני דתות מעורבות- התרת נישואים בבית משפט אזרחי וככל שיש צורך גם באמצעות המוסד הדתי אליו הם משתייכים.

להטב"ים- התרת נישואים אזרחית.


ומה עם כל העניינים הכרוכים בגירושים?


כל יתר התביעות הרכושיות, הממוניות והקשורות בילדים- יתנהלו בבית המשפט האזרחי לענייני משפחה.


לסיכום:


מעמד של נשואים אזרחית במשרד הפנים או ידועים בציבור הינו מעמד משפטי בעל משמעות כלפי כולי עלמא, ומחיל חובות וזכויות על בני הזוג בדיוק כמו זוג נשוי כדמו"י.


אם המעמד לא הוסדר בעת שבני הזוג בחיים, ואחד מהם נפטר, הרי שעל מנת לקבל את הזכויות הרכושיות והממוניות הנובעות מהמעמד, תהיה חובה לקבל הכרה כידצ"ים לאחר הפטירה ולרוב מדובר בהליך משפטי מורכב, ארוך ולא קל מבחינה רגשית.

אם המעמד לא הוסדר ובני הזוג נפרדו, ואין הסכמה לגבי חלוקת הרכוש והזכויות, הרי שגם כאן יהיה צורך לנהל הליך משפטי מורכב כדי לקבל את ההכרה שתעניק את הזכויות.


מי שאינו מעוניין בהסדרת המעמד כנשואים אזרחית או ידצ"ים ובכל זאת אינו רוצה להיכנס להליכים משפטיים מורכבים של תביעות לאחר פרידה, מומלץ לו לפנות לעו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, לשם עריכת הסכם ממון שיהיה בתוקף כלפי כולי עלמא וידע לעשות את ההפרדה הרכושית הנכונה לצרכים של בני הזוג, ובכך ימנע הליכים משפטיים יקרים ומורטי עצבים בעתיד.


לכן, אם אתם חיים יחד ואינכם נשואים כדמו"י , או נישאתם אזרחית או קיבלתם הכרה כידועים בציבור והחלטתם לפרק את הקשר הזוגי או אולי כבר הפרדתם מגורים וחשבון אבל נותרו עניינים פתוחים בינכם ו/או אם חייתם יחד כידצ"ים מבלי להסדיר את מעמדכם ואחד מכם נפטר...וצריך שידאגו לכם להסדרת מעמד כדי לקבל זכויות מהעיזבון.


 משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, יעניק לכם את השירות המקצועי והמקיף ביותר לו אתם ראויים, יבחן את כל ההיבטים והסוגיות העדינות הנובעות מהקשר שלכם, ויאבחן באופן מדוייק את מערכת הדינים החלה עליכם ולא רק בתחום המשפחתי, אלא בכל היבטי פירוק הקשר.

כי הסיפור שלכם- הוא רק שלכם, וההתאמה של ניהול מערכת הדינים המתאימה לסיפור שלכם, היא קריטית לעשיית הליך הפרידה והפירוק בצורה המיטבית והמדוייקת עבורכם גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה רגשית ומנטאלית.

הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.


עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Commentaires


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page