top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

צו הרחקה לחיוב האב במדורם השקט והשלו של ילדיו

כחלק מחובתו של אב לפרנס את ילדיו ולשלם את מזונותיהם [בכפוף לסייגים של הלכת 919] חובתו היא לדאוג למדורם. מדור זה בית/ קורת גג/ מגורים. החובה היא לא רק לשלם בעד המגורים, אלא להבטיח שחיי הילדים בבית יהיו שלווים ורגועים.


יש מקרים בהם הסכסוך בין בני הזוג הוא בעצימות גבוהה, ובני הזוג לא מסוגלים להזיז את הרגשות לצד ולהתנהג בצורה מתורבתת ליד הילדים ואז הילדים נחשפים לדיבור קשה ולא מכבד, לעיתים אלימות מילולית ואף פיזית בבית. במקרים בהם האב יצא מהבית אך אינו מסוגל להרפות מהאם, ומציק לה הוא פוגע בכך בזכות שלה ושל הילדים למדור שלו ושקט. לעיתים האב לא רוצה להציק לילדים, אך אינו מסוגל להתנתק מהאם ובכך שהוא מציק לאם- הוא מציק כפועל יוצא לילדים ופוגע בשלוותם ובחייהם השקטים בבית.


צו מניעה וצו הרחקה- זה הפתרון המשפטי


לשם הגשת תביעה לחיוב האב במדור שקט ושלו עבורך ועבור הילדים יש לפנות לעו"ד שירלי אלמוג לענייני גירושין המתמחה בתיקי גירושין ובכללם צווי הגנה וצווים למניעת הטרדה מאיימת , שכן הם עניינים משפחתיים רגישים מאוד ודורשים רמת זהירות ועירנות גבוהה ובעלי אופי מורכב לתפעול.


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג

במקרה בו חיי האם והילדים מופרעים בשל התנהלות טורדנית ומפחידה של האב ויש מקרים נדירים יותר שבהם האישה היא הגורם המפריע, יש לפנות לעו"ד לענייני גירושין שירלי אלמוג אשר תגיש בשם אישה ו/או הילדים עתירה לצו הרחקה או צו מניעה שתכליתו להרחיק את הגורם המפריע מהבית ולאפשר לדרי הבית לחיות בשקט ובבטחה.


צו מניעה יוגש במסגרת ניהול תיק מזונות שכן הפסיקה קבעה כי הזכות למדור שקט ושלו היא חלק מהמזונות והוא יכול להינתן על ידי ביהמ"ש ללא מגבלת זמן, בעוד צו הרחקה המופעל מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה הוא משמש כהגנה זמנית ולכן מוגבל בזמן ותחום בהתאם להוראות ביהמ"ש.


לסיכום:

אם אתם מתחילים בתהליך לפירוק הבית, ובן/בת הזוג מגיבים בצורה שעלולה לייצר חוסר שקט בכם או בילדים, להפריע למהלך החיים התקין, להפר את השקט והשלווה בבית ו/או חלילה להוות חשש לסיכון לחייכם וחיי הילדים- ו/או אם כבר אתם בתוך הפירוק בפועל או בהליך היפרדות ויש חשש כזה, לא להסס!!!


משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בבקשות לצווי הגנה / הרחקה והטרדה מאיימת וכן ניהול מערך שלם של התביעות הכרוכות:תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.

עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Comments


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page