top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

מזונות: צרכים הכרחיים של הקטינים

כאשר מדובר על מזונות ילדים, יש הבחנה בין שני מושגים: "צרכים הכרחיים" ו"מזונות מדין צדקה".

"צרכים הכרחיים" זה שם קוד לסכום מזונות מינימאלי שעל האב לשלם לאם למזונות קטין עד גיל 6 [או יותר, תלוי נסיבות].


בפסיקה המילים "צרכים הכרחיים" מתכוונת להוצאות מינימאליות שחייבים אותם למילוי הצרכים הכי בסיסיים של הקטינים, לעיתים הפסיקה מכנה את הצרכים הבסיסיים כ"מזונות מינימאליים".

משרד עו"ד לגירושין שירלי אלמוג מתמחה בניהול תיקי מזונות בהתאם לחידושי הפסיקה העדכנית ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים המרכיבים כל מקרה לגופו.


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג

מה המשמעות של מזונות מינימאליים?


המשמעות היא שבין אם מדובר במשפחה עשירה או ענייה, הצרכים הבסיסיים זהים לכל ילד, כמו למשל:

אוכל

ביגוד

הנעלה

מגורים

הוצאות המגורים

חינוך- מעון, פעוטון, גן, בתי ספר, תיכון

ביטוח בריאות בסיסי בקופ"ח.


בהוצאות אלו האב חייב לשאת באופן מלא ולבדו, עד שהקטינ.ה מגיע.ה לגיל - 6

בפסיקה עד גיל 6 הילדים נקראים "קטיני קטינים".


מהו הסכום המינימאלי למזונות מינימאליים?


האמת היא שאין אחידות בפסיקה לעניין זה, זה מאוד תלוי כמה ילדים יש לזוג, כמה ההורים מרוויחים, מה היכולות של האב וכיו"ב וכמובן המשמורת.

בגדול ובאופן גס מאוד ניתן לומר שבין 1250 ל 1500 - לילד אחד לחודש, לפני הוצאות חינוך [שמעבר לחינוך בסיסי ] ומדור ואחזקת מדור- זה מה שנפסק לרוב ואולם- כל מקרה לגופו ותלוי במעמד הסוציואקונומי המשפחתי.

ככל שיש יותר ילדים, סכום המזונות לילד יפחת.


כשהמשמורת משותפת, בתי המשפט אינם מבחינים בין צרכים הכרחיים לצרכים מדין צדקה ויש שופטים הסבורים כי במקרים אלו ההוצאות לילד השוהה בשתי בתי הוריו אינן עולות על 2250 ₪ לחודש בשני הבתים גם יחד.


לסיכום:


עד הלכת 919 היה מקובל להפריד בין צרכים הכרחיים לצרכים מדין צדקה, ואולם מהלכת 919 יש שופטים שאינם מבצעים את ההבחנה הזו עוד.


בכל מקרה חשוב להבין שאין אחידות בפסיקה, והדברים האמורים כאן הינם לידע כללי, בפועל- כל מקרה לגופו, לכל מקרה נסיבותיו האישיות ותנאיו הפרטיים ולכן כל פסק דין שונה מרעהו.

משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.


הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.


עו״ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Comments


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page