top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

רצונו של אדם- כבודו: מחשבות ועצות


עו״ד שירלי אלמוג

משולש הזהב

הקשר בין מסמכי משולש הזהב וכבוד

אחד הפתגמים השגורים בעיברית הוא

"רצונו של אדם- כבודו".

הכוונה היא שכאשר אדם מבטא את הרצון שלו, זה לא רק לשם האמירה, אלא לשם מילוי הרצון שלו: בין אם בעצמו ובין אם על ידי אחרים.


כשאנחנו חזקים, בריאים ואיתנים, נראה לנו מובן מאליו שיש לנו את יכולת הדיבור, הביטוי, החשיבה, ואת הזכות להביע את הרצון שלנו: הבריאות, הנעורים, החוסן-

כל אלו אינם דברים שאנו נותנים עליהם את הדעת בשגרה, מפני שהם כל כך מובנים מאליהם.

אבל, שום דבר בחיים האלה אינו מובן מאליו, וכל יום שאנו מתעוררים אליו בריאים, צלולים ועצמאיים הוא יום מתנה, יום של חסד ויש להוקיר עליו תודה וברכה.


אתם בוודאי מכירים אנשים רבים, שביום אחד בהיר וללא התראה מוקדמת, "השמים נפלו עליהם": [שלא נדע]

אם בגלל ניתוח שהשתבש, פציעה, תאונת דרכים, מחלה שהתפרצה, מחלה שפתאום הפכה לממאירה, ליקוי נפשי, טראומה או פוסט טראומה...

פתאום אדם שהיה כשיר, בריא, צלול, חזק כמו שור- הופך להיות חלש, שביר, תלותי.

לנגד עיניכם אתם רואים איך החיים שבריריים, נזילים, ואיך הבריאות והחוסן שהיו לנו מובנים מאליהם מתאדים, ואדם חסון וחזק ועצמאי הופך להיות שבר כלי חסר ישע- וזה נורא.


לצד אובדן הבריאות והחוסן הפיזי והמנטאלי, מאבדים את היכולת לקבל החלטות קשות גם אם המוח עוד עובד צלול: כי הרגשות העזים הסובבים את הפציעה / מחלה / טראומה מערפלים את החשיבה הצלולה, ולפעמים פשוט לא ניתן לבטא את הרצון, או להוציא אותו לפועל בגלל הפציעה/מחלה/ליקוי.


לצערנו, כמו שזה קורה לאחרים סביבנו, באותה קלות ובאותה הפתעה ופתאומיות, זה יכול לקרות לנו, להורינו, לילדינו חס וחלילה.

וכאשר אדם הופך להיות במצב של חוסר ישע ותלותיות- הוא בהכרח מאבד את השליטה בחייו, ואת כבודו כאדם. במצב כזה, אם אותו אדם אינו מוקף בחמלה ואהבת חינם, הרי שהוא מסכן ונתון לחסדים. אבל, מעבר לחמלה מאחרים, מאמר זה קורא לכם לחמול על עצמכם, לאהוב את עצמכם ומעל לכל- לדאוג לעצמכם: כבר מהיום, מאתמול אם אפשר ובכל מקרה לא יאוחר מהרגע הזה!!


יפוי כח מתמשך, יפוי כח רפואי וצוואה


אלו שלושת מפתחות החסד והרחמים שלכם- כלפי עצמכם וכלפי בני משפחתכם.


היום עליכם להיות אמיצים מספיק בכדי להתמודד עם המחשבה שמסיבה כלשהי, יכול להיות ויכול לקרות גם לכם מצב של אובדן היכולת לתפקד עצמאית, או לקבל החלטות עצמאית.

אנחנו לא רוצים שזה יקרה, אנחנו מעדיפים לחשוב ש"לי זה לא יקרה", אבל, זה קרה קורה ויקרה ולכן חייבים להיערך מראש, ולא לטמון ראש בחול- אנחנו לא בנות יענה.


יפוי כח מתמשך- הוא כלי משפטי אדיר, המאפשר לכם היום לקבוע ולהגדיר מי יהיה האפוטרופוס שלכם, על איזה עניינים, באיזה נסיבות ואיך הוא יפעל בשמכם- כלי זה יעניק לכם את ההגה והשליטה על החיים שלכם גם לימים בהם לא תוכלו להיות בשליטה בפועל- אבל הרצון והכבוד שלכם שכתובים במסמך זה- יהיו הפה שלכם, ויוודאו שאתם ממשיכים לנהל את חייכם גם אם חלילה קרה לכם משהו.


יפוי כח רפואי- הוא כלי משפטי שנותן "פייט" נאה לחוסר המשפטי בישראל לזכות להמתת חסד: אז נכון שאת זה אין לנו בארץ, אבל באמצעות הכלי הזה נוכל לוודא שלא יאריכו את חיינו כשהגוף והשכל כבר לא מתפקדים, שלא נהיה בסבל, שלא נהיה קליפה ריקה מוטלת במיטת בית חולים מחוברים למיליון צינורות ומכשירים מצפצפים ומחכים לגאולה.

כלי זה מאפשר לך לשלוט בבריאותך, ולקבוע איזה טיפולים תקבל וממה להימנע- ובכך לתת לעצמך את החסד של שליטה גם בעמודים האחרונים בספר של חייך.


צוואה- זה המסמך המשפטי השלישי החשוב ביותר לחיים שלך- ובמיוחד למי שמשאיר בן/בת זוג ו/או צאצאים. למעשה, החשיבות של המסמך היא למי שנשאר אחרינו מכיוון שהצוואה מסדירה את חלוקת הרכוש אחרי מותנו, אבל כאשר אנו דואגים לכך מראש ומכינים צוואה כדין, אנו מונעים סכסוכי ירושה בין בני הזוג הנותרים שלנו, לילדינו ובין הילדים לבין עצמם וליורשים נוספים הטוענים לזכויות בעזבון.


שלושת המסמכים הללו כמקשה אחת נכרכו למוצר פרימיום במשרדנו-המוצר נקרא

"משולש הזהב"

והוא מוצר חובה לכל אדם בגיר, ובמיוחד למי שיש לו בן/בת זוג וילדים ועוד יותר למי שיש לו משפחה פרק ב' בחיים.

אז אם אתם קוראים או מאזינים עכשיו למאמר זה, זה הזמן עבורכם להתעורר ולקבוע מיידית מועד לעריכת מסמכי "משולש הזהב" למען עצמכם, למען בני זוגכם ולמען ילדיכם.

אל תתמהמהו עוד, אין זמן אחר. עכשיו הוא הרגע המדוייק!


לשם קידום והנגשה של "משולש הזהב" לכל בית בישראל, משרדנו יוצא במבצע כפול:

גם מחיר מיוחד ל"משולש הזהב" וגם הגעה עד בית הלקוח ללא עלות נוספת!!!

לתיאום פגישה- התקשרו עכשיו


משרד עו"ד שירלי אלמוג מתמחה בניהול תיקי אפוטרופסות, ייפוי כח מתמשך, ייפוי כח רפואי, הליכים לפי חוק החולה הנוטה למות, מסמך הבעת רצון וחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, וניהול הליכים סבוכים ומורכבים הקשורים בכך, בעדינות ורגישות לצד מקצועיות ומקצוענות חסרת פשרות, כפי שמגיע לך!


הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יו

פוסטים אחרונים

הצג הכול

שאלות ותשובות בעניין צוואה וירושה

יש בלבול או חוסר ידע והתמצאות בין המושגים צוואה וירושה. מאמר שו"ת זה נועד לשפוך אור על ההבדל בין המושגים, לצורך מתן מושג כללי. משרד עורך דין לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג מתמחה בהכנת צוואות כדין,

כשרות משפטית

כשרות משפטית זוהי הגדרה שקבועה בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות ובתקנות הנילוות הקובעת שכל אדם כשיר לזכויות וחובות מהרגע שנולד עד הרגע שהוא מת. כלומר כשרות משפטית היא זכות מוקנית, די בדומה לאפוטרופסות

מהי אפוטרופסות?

אפוטרופסות זו הגדרה לקביעה משפטית המאפשרת לבית המשפט לשלול מאדם אחד את כשירותו המשפטית לפי הגדרות הקבועות בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, ולהעניק לאדם אחר או למוסד משפטי [כמו עו"ד ממונה] או המרכז הי

Comments


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page