top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

תביעות נזיקין נגד בני זוג

תהליך הגירושין טומן בחובו קונפליקטים קשים ותחושות קשות של אחד מבני הזוג, אשר לעיתים מפעילים טריגרים של התנהגויות מסוכנות, אלימות ופוגעניות על ידי אחד מבני הזוג כלפי השני ולעיתים כלפי הילדים.

אלימות יכולה להתבטא בצורות רבות, הן במהלך הקשר הזוגי והן במהלך תהליך הפרידה. 


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג מתמחה בניהול הליכי גירושין מורכבים, לרבות ניהול מעטפת הגנתית על הלקוחות במישור של צווי הגנה והרחקה וכן בניהול תביעות נזיקיות כנגד הגורם הפוגע וזאת כחלק ממערך שלם של תיק גירושין מורכב ובהתאם לצורך ולנתונים האישיים בכל תיק.


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו״ד שירלי אלמוג


בשנים האחרונות רווחת תופעה של הגשת תביעות נזיקיות בין בני זוג במקרים בהם צד גורם נזק לצד השני כאשר מדובר בתביעה כספית, המתנהלת בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני שבו מתנהל תיק הגירושין בד"כ. תביעות אלו מתנהלות כתיק משפחה, ואולם המסגרת הדיונית היא פקודת הנזיקין ודיני הנזיקין.


מתי ניתן לתבוע בן/בת זוג בתביעה נזיקית?


במקרים מגוונים ובכללם, למשל: כאשר הם משתמשים לרעה בהליכי משפט וצווי הרחקה לשווא, כדי להתיש ולרושש את הצד השני, במקרי אלימות, ניכור הורי, הזנחה, לשון הרע ודיבה, נישואים במרמה תוך הסתרת מום/ליקוי נפשי או פיזי שלו היו ידועים מראש, החתונה הייתה נמנעת, סרבנות גט, כליאת שווא, ועוד.


במקרים מסויימים כשהפוגע הלך לעולמו, ניתן לתבוע את העיזבון שלו ו/או אם התביעה הוגשה בעודו בחייו אזי ממשיכים לנהל את התביעה כנגד העיזבון.


מהי חובת ההוכחה בתיקים נזיקיים?


בתיקים נזיקיים חובת ההוכחה היא על התובע/ת ויש מספר רמות הוכחה ומספר שלבים בהוכחה.

בכל אחת מעילות התביעה הנזיקיות יש להוכיח דברים אחרים ויש פרמטרים ספציפיים שביהמ"ש ישקול וישקלל בבואו להחליט אם ובכמה לפצות.

ניהול תיק נזיקין במסגרת דיני המשפחה הינו עניין המצריך בקיאות רבה בתחומים שאינם קשורים רק למכלול דיני המשפחה, כי אם למערכות דינים אחרות כמו הדין הפלילי, דיני מקרקעין, דיני נזיקין, דיני לשון הרע וכיו"ב. החכמה היא לא רק לדעת מה לכתוב בכתב התביעה אלא מהו נטל ההוכחה הנדרש וכיצד מרימים אותו וזה עניין למקצוענים.


לסיכום:


ישנם מקרים רבים בהם הגירושים אינם מתנהלים בכבוד ולמרבה הצער יש הרבה אירועי אלימות במסגרת הסערה הרגשית המלווה את הגירושים. לפעמים האלימות היא נפשית, כלכלית, רגשית, מינית, ואז יש לטפל באמצעות יצירת מעטפת הגנה ראשונית ולהרחיק את הפוגע מהבית ומסביבת המחייה של הנפגעים, ורק אז לטפל בתביעות הנזיקיות. לפעמים הפוגע שובר חפצים פוגע בכלי הרכב של בן/בת הזוג, משחית את תכולת הבית וכיו"ב, או מתעלל בנפגעים בצורות שונות ואז תביעה נזיקית מייצרת מענה חד ערכי לעניין.

בכל תיק לגופו, המערב עניינים של אלימות, יש ללמוד את פרטי התיק לעומק ולהחליט מהי מערכת הדינים הרלוונטית ו/או מהן מערכות הדינים הרלוונטיות ליצירת מענה מקיף לבעיה של הלקוח/ה אשר תעניק להם שקט ושלווה מחד ומאידך גם פיצוי במקרים בהם נגרם נזק.


משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין מורכבים ובכללם יצירת מעטפת הגנה מיידית לנפגעים ע"י צווי-הגנה וצווי הרחקה בנוסף לניהול הליכי הגירושין, וכן בניהול תביעה נזיקית כנגד הפוגע במידת הצורך והכל במקצועיות, ברגישות וביסודיות כפי שמגיע לך!
הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Comments


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page