top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

תביעת מורד/ת נגד הבעל / האישה

​סוג תביעות זה להכרזה על הבעל כמורד או על האישה כמורדת, מתנהל רק מכוח ההלכה- הדין העיברי החל על הצדדים ועל כן, תביעות כאלו יוגשו רק בזוגיות שבה שני בני הזוג יהודים ונישאו כדת משה וישראל, והתביעות יתנהלו רק בבתי הדין הרבניים.

משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מטפל כדבר שבשגרה בתביעות מורד/ת כחלק מניהול תיקי תביעה לשלום בית ותביעת כתובה. תיקים אלו מתנהלים בבתי דין הרבניים ומשרדנו מנהל במיומנות וניסיון רב את ההליך המשפטי החל מהגשת התביעה וכן את הייצוג מול בתי הדין ומייצג נשים וגברים כאחד.


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:

עו״ד שירלי אלמוג


מיהי אישה מורדת?


בד"כ מדובר באישה המורדת מ"חיי אישות" ומדובר בעיקר באישה שמסרבת לקיים יחסי אישות עם בעלה ללא סיבה ראויה מבחינה הלכתית, אישה המורדת בסמכותם של הדיינים המורים לה לעשות שלום בית, ואישה שעזבה את הבית המשותף ללא הצדקה. כמובן שלכל רכיב כזה יש עולם שלם של הוכחות ונטל שעל הבעל להוכיח. משרד עוה"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג מיומן בייצוג בעלים בתביעה "אישה מורדת".


מיהו גבר מורד?


בד"כ מדובר בגבר שנמנע מלקיים יחסי אישות עם אישתו ללא סיבה ראויה מבחינה הלכתית, וכן בעל המורד בסמכות הדיינים המורים לו לחזור לשלום בית עם אישתו. כמובן שלכל רכיב כזה בדיוק כמו בתביעה נגד האישה, יש נטל הוכחה להרים והוא מוטל על שכם האישה הטוענת טענות אלו. משרד עוה"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג מתמחה בייצוג נשים בתביעת מורד.


איזה סוגי מרידה מוכרים?


רוצה לצער את הבעל- מרידה שבה האישה מצערת את הבעל או בגידה או מעשה כיעור.

"מאיס עליי" האישה נגעלת מהגבר ואינה מוכנה לקיים איתו יחסי אישות למרות שאינה בוגדת. מורדת ממלאכות- אישה המסרבת לבצע את מלאכות הבית הבסיסיות.

"מעין מורדת"- מסרבת לעבור לגור עם הבעל במקום רחוק או עוזבת את הבעל, אך אינה מסרבת לקיים עימו יחסי אישות, יותר מדובר במשבר או קרע מאשר מרידה.

מה ההשלכה של הכרזה כמורד/ת?


לרוב ההכרזה כאישה מורדת תוביל לפטור הבעל מתשלום מזונות אישה וכתובה, תלוי בסוג המרידה בה תוכרז האישה.

בעל מורד יחוייב בכתובה ומזונות אישה.


לסיכום:


תביעת מורד/ת נובעת מכוח הדין האישי העיברי החל על בני זוג יהודים ולכן היא רלוונטית רק לבני זוג יהודים שנישאו כדת משה וישראל. תביעה זו תידון רק בבתי הדין הרבניים כי היא נובעת מההלכה.


השלכות ההכרזה על בעל כמורד או על אישה כמורדת מתייחסות לזכאות למזונות אישה וכתובה:

הנטל להוכיח כי אחד הצדדים מורד/ת מוטל על התובע/ת, ולרוב הליך זה הינו תת-תביעה במסגרת תביעה לשלום בית ויכול לשמש גם ככלי נשק בידי צד שרוצה להיפטר מעול תשלום הכתובה. לכן חשוב מאוד לדעת כיצד לנהל תביעות אלו ולהפקיד את המלאכה בידי משרד עוה"ד שירלי אלמוג, המיומן ובקיא בניהול הליכי גירושים מורכבים ועדינים בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים כאחד.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מתמחה בניהול תיקי גירושין ובכללם תביעות למזונות אישה ומזונות ידועה בציבור ותביעות כתובה, לצד תביעות להכרזה כמורד/ת וניהול הליכים סבוכים ומורכבים הקשורים בכך, בעדינות ורגישות לצד מקצועיות ומקצוענות חסרת פשרות, כפי שמגיע לך! משרדנו מייצג בנאמנות נשים בתביעה לשלום בית והכרזה על בעל כמורד וגברים בהגנה מפני תביעת כתובה ובניהול תביעות שלום בית והכרזה על אישה כמורדת.


הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Comments


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page