top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

תביעת פירוק שיתוף בדירת המגורים


עו"ד שירלי אלמוג

תביעה לפירוק השיתוף היא זכות קנויה של כל אחד מהצדדים, הבעל והאישה כאחד לדרוש למכור את הדירה המשותפת כדי לקבל את חלקו בדירה. בני זוג אינם יכולים למנוע את מכירת הדירה ואו את פירוק השיתוף בדירת המגורים לאחר שהוגשה תביעה למכירתה.


המקור המשפטי לתביעת פירוק שיתוף:


ס' 37(א) לחוק המקרקעין: "כל שותף במקרקעין משותפים זכאי לדרוש בכל עת פירוק השיתוף"

ס' 10(א) לחוק המטלטלין: "כל שותף זכאי בכל עת לדרוש פירוק השיתוף".


יש מקרים בהם ביהמ"ש או ביה"ד יכולים לעכב את המכירה, ואלו הם:


אם האישה קיבלה בבית הדין הרבני צו למדור ספציפי, המכירה תעוכב. במקרים מסויימים ונדירים בעלים קיבלו צו למדור ספציפי וזה עיכב את מכירת הדירה.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מטפל כדבר שבשגרה בתביעות איזון משאבים ותביעות פירוק שיתוף כחלק מניהול תיקי גירושים. תיקים אלו מתנהלים בבתי משפט לענייני משפחה או בבתי הדין הרבניים ומשרדנו מנהל במיומנות וניסיון רב את ההליך המשפטי החל מהגשת התביעה וכן את הייצוג מול בתי המשפט ובתי הדין ומייצג נשים וגברים כאחד.

כאשר מוגשת תביעה לפירוק השיתוף בדירת המגורים ובהנחה שיש קטינים המתגוררים עם ההורה המשמורן בנכס והוגשה בקשה לעיכוב המכירה או למדור ספציפי, ביהמ"ש יבקש להיווכח כי לילדים ולבן/בת הזוג המשמורנים יש מקום מגורים חלופי, המתאים לצורכיהם לתקופת ביניים עד שתימכר הדירה ותמורתה תחולק. עניין זה יכול לעכב מעט את מכירת הדירה.

כאשר אין קטינים המעורבים בתמונה, לרוב לא תעוכב מכירת הדירה.


מתי יעוכב פירוק השיתוף?

אם הוגשה בקשה לעיכוב הליך מכירת הדירה, מתוך רצון של אחד מבני הזוג לרכוש את חלקו של בן הזוג השני בדירה ולשם כך יש להמתין עד קבלת הדוח האקטוארי שיורה מה סכום האיזונים שייערך בין הצדדים. או אם הוגשה תביעה או ניתן צו למדור ספציפי.


לסיכום:

תביעת פירוק שיתוף הינה חלק ממכלול תביעות הגירושים ומתייחסת לחלק הרכושי בדומה לתביעת איזון משאבים. את מכירת הדירה המשותפת לא ניתן למנוע אך ניתן לעכב מעט בנסיבות מסויימות ויש דרך לניהול ההליך בצורה מיטבית ומקצועית הנובעת מהיכרות עם התחום המקצועי ורזיו לאורך שנים.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מתמחה בניהול תיקי גירושין ובכללם תביעות לאיזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי ראיה,תביעת כתובה ותביעת מזונות וניהול הליכים סבוכים ומורכבים הקשורים בכך, בעדינות ורגישות לצד מקצועיות ומקצוענות חסרת פשרות, כפי שמגיע לך! משרדנו מייצג בנאמנות ומקצועיות חסרת פשרות נשים וגברים.


משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.


הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.
עו״ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.
פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Comments


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page