top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין.

תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבני בו מתנהל תיק הגירושין. בית הדין בוחן את כנות הגשת התביעה, במספר דרכים וככל שבית הדין יתרשם שהתביעה הוגשה כתכסיס משפטי, התוצאות יהיו לא נעימות לצד שהגיש את התביעה.

משרד עורך דין לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם בניהול תביעות לשלום בית, הכרזה כמורד/ת וכל העניינים הנובעים מתיקי הגרושין והכרוכים בהם במיומנות ומקצועיות וניסיון רב, כפי שמגיע לך!


להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג


מה תכלית התביעה?


צד אחד שפחות מעוניין להתגרש, מבקש מבית הדין בעצם לסייע לצדדים באמצעות מתן זמן לניסיון להשכין שלום בית, בין אם זה על ידי בני הזוג לבד, או הפנייתם לייעוץ זוגי, טיפול זוגי, גישור זוגי או רבנים, הכל לפי הצרכים של הזוג.


אם בית הדין ישתכנע כי התביעה כנה והרצון להשכין שלום בית כנה, ואין מדובר בניסיון לעשות עינוי דין לצד השני או תכסיס משפטי שנועד לעשות מניפולציה על בית הדין, הרי שהתביעה לרוב, תיענה בחיוב וביה"ד ידבר על ליבו של בן הזוג החפץ בגירושים, ישדלו ואף יפנה את הצדדים לסיוע כמפורט מעלה.


מה הכוונה "תכסיס משפטי"?


לפעמים בעצת עורכי הדין, בן זוג אחד יכול להגיש את התביעה לשלום בית כשבליבו אין רצון לשלום בית, אלא לעשות גזל זמן לצד השני, עינוי דין, למרוח את הזמן כדי לאסוף ראיות נגד הצד השני ולפעמים גם כדי לנסות להכשילו בדרכים שפלות עד מתן הגט.

ככל שבית הדין ישתכנע כי מדובר בניסיון למרוח זמן, להונות את בית הדין, להתעלל בצד השני או להשיג יתרונות משפטיים, כלכליים, רכושיים או ניסיון לסחוט את הצד השני להיכנע לויתורים כדי לקבל גט, אזי בית הדין יגיב בחומרה רבה.


סמכויות בית הדין בתביעה לשלום בית:


  1. לעכב את מכירת דירת המגורים כי אם היא תימכר לא יהיה סיכוי לשלום בית

  2. להטיל סנקציות שונות על הצד שמבקש להתגרש כמו איסור יציאה מהארץ או הכרזה כמורד/ת

  3. לתת צו למדור ספציפי ו/או למזונות אישה


לסיכום:


תביעת לשלום בית נובעת מכוח הדין האישי העיברי החל על בני זוג יהודים ולכן היא רלוונטית רק לבני זוג יהודים שנישאו כדת משה וישראל. תביעה זו תידון רק בבתי הדין הרבניים כי היא נובעת מההלכה.


השלכות ההכרזה על מי שתבע ככזה שהגיש את התביעה בחוסר תום לב יהיו לא נעימות עבורו ועלולות להוביל על הכרזה על בעל כמורד או על אישה כמורדת ותהיה לכך השפעה על חבות או זכאות למזונות אישה וכתובה:

לרוב הליך זה הינו תת-תביעה במסגרת תביעה לגירושין ויכול לשמש גם ככלי נשק בידי צד שרוצה להיפטר מעול תשלום הכתובה. לכן חשוב מאוד לדעת כיצד לנהל תביעות אלו ולהפקיד את המלאכה בידי משרד עוה"ד שירלי אלמוג, המיומן ובקיא בניהול הליכי גירושים מורכבים ועדינים בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים כאחד.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מתמחה בניהול תיקי גירושין ובכללם תביעות למזונות אישה ומזונות ידועה בציבור ותביעות כתובה, לצד תביעות להכרזה כמורד/ת וניהול הליכים סבוכים ומורכבים הקשורים בכך, בעדינות ורגישות לצד מקצועיות ומקצוענות חסרת פשרות, כפי שמגיע לך! משרדנו מייצג בנאמנות נשים בתביעה לשלום בית והכרזה על בעל כמורד וגברים בהגנה מפני תביעת כתובה ובניהול תביעות שלום בית והכרזה על אישה כמורדת.


הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.


עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

נישואים אזרחיים

מדובר בטקס נישואים אזרחי, כלומר טקס שאין בו זיקה לדת כלשהי: בני כל הדתות יכולים לבחור להינשא בהתאם לפולחן הדתי של הדת שאליה הם משתייכים, או לבחור להתמסד בצורה אזרחית- כלומר ללא שום זיקה לדת כלשהי: זה

כריכה לתביעת גירושים

כריכה היא "קשירה" של תביעות נוספות שקשורות בגירושים, לתביעת הגירושים העיקרית ומושג זה רלוונטי רק לתביעות בבית הדין הרבני, אין "כריכה" בבית משפט אזרחי. צד אחד הבעל או האישה מגישים לבית הדין הרבני תביעה

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.

השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page