top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת הוא הסכם שנחתם בין זוג הורים [סטרייטים או להטבי"ם] שאינם נשואים כדמו"י ואף אינם בהכרח מקיימים זוגיות או מקיימים זוגיות אך אינם גרים יחד ורוצים להביא ילד משותף לעולם ולהסדיר בהסכם את כל ענייני גידול הילד/ים.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, עוסק משנת 2009 בגישור זוגי וסייע למאות זוגות להכין הסכמי הורות משותפת לפעמים מתקופת ההריון ולפעמים לאחר הלידה, ולחסוך בכך כסף רב על ניהול הליך משפטי ארוך ויקר לעניין משמורת, הסדרי שהות ומזונות הילדים. משרדנו מנהל במיומנות וניסיון רב את תהליך עריכת הסכם הורות משותפת והגשתו לביהמ"ש לקבלת תוקף של פס"ד.

להאזנה למאמר המוקלט היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג


במה מדובר?


הסכם הורות הוא מסמך משפטי אשר כאשר הוא מקבל תוקף של פסק דין, הוא מחייב כלפי כולי עלמא, והוא למעשה מהווה פסק דין.

מסמך זה מוכן על ידי משרד עו"ד שירלי אלמוג ביחד עם הצדדים, ובו שני ההורים מקבלים על עצמם את האפוטרופסות והאחריות על הילד המשותף.

מסמך זה יחלק את האחריות התפקודית בין ההורים ויגדיר את החובות והזכויות של כל הורה.

המעמד המשפטי של ההורים והילד זהים למעמד משפטי של הורים וילדים במשפחות סטרייטיות שנישאו כדמו"י גם אם מדובר בזוגות חד מיניים.


מה תוכן המסמך?


תלוי בשלב בו נערוך את המסמך.

בפעמים בהם המסמך נערך בשלב ההריון, יכלול ההסכם היבטים הקשורים להריון, ללידה ובכלל זה התייחסות לבדיקות במהלך ההריון, למקרים בהם חשד למום עוברי, מימון הוצאות ההריון וכיו"ב.


בפעמים בהם המסמך נערך לאחר הלידה, ההסכם יכלול את ההיבטים הרגילים הקשורים במשמורת ואחזקה של הקטינ.ה, את הסדרי השהות, מי יהיה ההורה המשמורן העיקרי ומי המשני או אם המשמורת משותפת מה תהיה מתכונתה, חינוך, מקום מגורים, מזונות וכיו"ב.

 

מהו תהליך הכנת ואישור ההסכם?


אם בני הזוג הגיעו ביניהם להסכמות והם זקוקים לשירותי משרדנו על מנת לנסח את ההסכמות בצורה משפטית ולהגישם לאישור ביהמ"ש, משרדנו נותן את המענה הזה: במקרה כזה מדובר בד"כ במפגש או שניים, תלוי מורכבות המקרה, בהם הצדדים ועוה"ד שירלי אלמוג רושמים את ההסכמות, מדייקים אותם, מעלים נקודות עליהם הצדדים לא חשבו בגלל היעדר ניסיון מקצועי, ובמפגש השני לרוב יהיו תיקונים וחתימות.


במקרים בהם בני הזוג מסוכסכים ואין הסכמות, אך מוסכם כי אינם רוצים להגיע להליך משפטי, הרי שהתהליך נקרא "גישור להסכם הורות" ובמסגרתו יתקיימו מספר מפגשים לפי הצורך בהם הצדדים ישוחחו ויקבלו הסבר ותדריך מקצועי לגבי המשמעות של להיות הורים, התפקוד ההורי כמשפחה, האחריות המשפטית וההשלכות המשפטיות של כל רכיב וכל זאת לצד חתירה להסכמות משפטיות על הנושאים הכרוכים בגידול הילד.


בסוף התהליך יהיה הסכם הורות משותפת. לעיתים הורות משותפת מתחילה כאינטרס והופכת להיות זוגיות ומשפחתיות ויש מקום לתת לכך ביטוי בהסכם ההורות או בהסכם ממון מאוחר יותר.

הסכם זה יובא לאישור ביהמ"ש לענייני משפחה ויקבל תוקף של פסק דין.


לסיכום:


הסכם הורות משותפת הוא כלי משפטי המיועד לזוגות המעוניינים להביא ילד לעולם מבלי לקיים זוגיות ממוסדת, תוך שמירה על יחסי רעות ואחווה כתא משפחתי מודרני, ומתוך החלטה מושכלת להביא ילד לעולם ולגדלו מתוך אינטרס משותף שאינו הקמת בית או זוגיות.

משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גישור ועריכת הסכמי הורות משותפת ובמידת הצורך גם עריכת הסכמי ממון, הסכמי גירושין ועוד והכל בעדינות ורגישות לצד מקצועיות ומקצוענות חסרת פשרות, כפי שמגיע לך!

בכל שאלה בענייני משפחה וגירושין, הנכם מוזמנים לפנות לעו"ד שירלי אלמוג ללא דיחוי נוסף לתיאום פגישה מיידית.


משרד עו"ד לענייני משפחה שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכים להסדרת אפוטרופסות ובכללם עריכת הסכמים וגם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.


עו״ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

נישואים אזרחיים

מדובר בטקס נישואים אזרחי, כלומר טקס שאין בו זיקה לדת כלשהי: בני כל הדתות יכולים לבחור להינשא בהתאם לפולחן הדתי של הדת שאליה הם משתייכים, או לבחור להתמסד בצורה אזרחית- כלומר ללא שום זיקה לדת כלשהי: זה

Commentaires


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page