top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

על נישואים, גירושים ומה שביניהם

העולם שאנו מכירים, משתנה מיום ליום ומשנה את פניו: התפתחות הטכנולוגיה והמדע שינו את פני החברה שלנו ללא הכר, ופתחו אפשרויות שלא היו קיימות לפי עשרים ושלושים שנה והדבר מתבטא בדיני המשפחה והגירושין.

שפע זמין ונגיש של אפשרויות להיכרויות מכל סוג ומין, היצע אין סופי של בני זוג מתחלפים למטרות שונות, כל אלו פגעו קשות בערכי החברה ובקדושת חיי המשפחה ואנו רואים זאת בעלייה תלולה בשיעור הגירושין בישראל.

משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג יודע לתת מענה משפטי לכל צורות הקשר ולכל הפורמטים המשפחתיים, החל מרמת הגישור, עובר להסכמים טרום התמסדות או במהלכה וכלה במתן מענה לסיום הקשר.


להאזנה למאמר המוקלט, היכנסו:


עו"ד שירלי אלמוג


הטכנולוגיה הביאה עימה אפשרות להביא ילדים ללא זוגיות מסורתית, להכיר ולהחליף בני ובנות זוג בלחיצת כפתור, לצד היציאה של נשים מן הבית לעולם העבודה וההשתכרות הגבוהה עם רכישת השכלה גבוהה ועצמאות:

כל אלו ועוד, יצרו שינוי בתפישה החברתית וחלחלו עד רמת התא המשפחתי באופן שהעלה את שיעור הגירושין לרמות שלא נודעו בעבר.


קדושת חיי המשפחה עליה גדלנו, המחשבה שזוגיות היא "עד שהמוות יפריד בינינו" והפורמט המסורתי של משפחה: אבא-אמא-ילדים, כיום אינם בגדר קו המחשבה היחיד ואפילו לא קו מחשבה מוביל.


כיום לזוגיות ולמשפחתיות יש פורמטים שונים ומגוונים:


משפחות יכולות להיות חד הוריות, או בעלות הורים מאותו מין, בעלות הורים שאינם נשואים אלא עשו הסכם להבאת ילד משותף לעולם והורות משותפת.

נישואים כפי שהכרנו אותם בעבר, שהיו טקס דתי לחלוטין, שינו את פניהם ונפתחו לקשת של אפשרויות: נישואים אזרחיים, ידועים בציבור, חיים ללא כותרת אך תחת הסכם כזה או אחר, נישואים במשפחות להטב"יות.


בעבר המרחק הפיזי בין אנשים והמגבלה הטכנולוגית ביצירת קשר [ שיחות טלפון בזק למי שזוכר ] גרמו לכך שכאשר זוג נכנסו למערכת יחסים הם היו רציניים זה כלפי זו והשקיעו בבני הזוג את עצמם. לא הייתה האפשרות להיכנס לאינטרנט, לפייסבוק ולאתרי היכרויות ובלחיצת כפתור לפלרטט או להכיר בני או בנות זוג אקראיים, חדשים, חלופיים.

הקפיצה הטכנולוגית של העשרים שנים האחרונות יצרה למעשה שפע ומגוון אינסופי של הזדמנויות וזמינות להיכרויות קלות ללא מטרה רצינית והשפע הזה יצר שתי תופעות:

בדידות איומה, וחוסר רצון להיכנס למערכת זוגית רצינית לתקופה ארוכה בגלל החשש להחמיץ משהו טוב יותר 'בחוץ'.


עלייה בהיקף הגירושים:


גם כמות הגירושין עקב בגידות עלתה בצורה משמעותית, ודומה כי בגידות הן מגיפה קשה שלא פוסחת כמעט על אף בית. היכולת הטכנולוגית להביא ילדים בהפריה חוץ גופית ו/או אימוץ ו/או פונדקאות, אפשרו הקמת חיי משפחה ללא הפורמט הרגיל של משפחה שהכרנו וכך לצד הברכה שהטכנולוגיה והמדע אפשרו, ובמובן מסויים הקדימה שהם הביאו עימם, הרי שיסודות התרבות והחברה שלנו- התא המשפחתי, נפגעו בצורה משמעותית ומשכך, החברה שלנו נפגעה בצורה קשה ומכאן, שאולי הקדמה הזו הביאה בשורה של נסיגה ביותר ממובן אחד.

עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, עוסקת משנת 2009 בגישור זוגי ומשפחתי ובניהול תיקי גירושין ובכל הסוגיות המשפטיות העולות ונובעות מקשרים זוגיים וניתוק מערכות זוגיות. מניסיון רב מאוד בתחום ניתן להעיד על עלייה משמעותית ותלולה בשיעור המתגרשים, לצד עלייה בשיעור הזוגות שבוחרים להתמסד בזוגיות אלטרנטיבית כמו נישואים אזרחיים, ידצ"ים ונישואים להטב"ים.

משרדנו יודע לתת מענה מקצועי ומדוייק לכל צורך העולה כתוצאה ממיסוד הקשר בהסכמים וכלה בפירוק הקשר החל מהרמה הכלכלית עובר לרמה הרגשית וכלה בתפעול המשפטי של פירוק הקשר.


ככל שמורכבות חיי הזוגיות והמשפחה עולה, כך עולה המורכבות בניהול חיי המשפחה: גברים ונשים רבים זקוקים להכוונה, הדרכה וייעוץ בניהול חיי הזוגיות, בפתרון משברים בזוגיות ובהתנהלות בשעת סכסוך: משרד עו"ד שירלי אלמוג לענייני משפחה וגירושין מספק שירותי גישור וייעוץ זוגי ומשפחתי, על מנת לסייע לפונים בניהול המשבר מתוך רצון ומסוגלות להיטיב את המצב ולאפשר הידברות פתוחה והגעה לפתרונות טובים שיאפשרו לבני הזוג לשקם ולבנות נכון את הקשר.


לסיכום:


לעיתים אין מנוס אלא להכיר בכך שלקשר אין עתיד והזוגיות נגמרה, ובמקרים אלו משרד עו"ד שירלי אלמוג לענייני משפחה וגירושין מציע שני מסלולים:


מסלול אחד הוא "דרך המלך"- גישור לגירושין:

סיום היחסים בצורה הדדית ומכבדת, על ידי הסכם פרידה/גירושים ומתוך כבוד הדדי והשארת הדרך סלולה להמשך קיום התא המשפחתי רק בפורמט אחר, לא תחת קורת גג אחת. דרך זו היא תמיד עדיפה בהיותה דרך של שלום ומתוך ראיית העתיד והבנה שכאשר יש ילדים משותפים, התא המשפחתי לעולם יישאר תא משפחתי ולכן עדיף לבחור בהתנהגות בוגרת ואצילית ולהניח את האיבה והסכסוך בצד, לטובת אפשור קיום הקשר המשפחתי במנותק מהקשר הזוגי שנגמר.


המסלול השני הוא "דרך המשפט":

זו האלטרנטיבה הרגילה והשגורה, ניהול הליך משפטי. זה מייצג את רוב רובם של המתגרשים, בעיקר כאשר אחד מן הצדדים רוצה להתגרש והשני לא.

משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מנהל תיקי גירושין והתרת נישואים בשגרה, ומייצג בכל הערכאות בתי משפט לענייני משפחה ובתי דין רבניים.


ניהול תיקי משפחה וגירושין אינו עניין של מה בכך: כמספר המשפחות המתפרקות, כך מספר ה'סיפורים' ופסקי הדין. למרות שלכאורה גירושים הם גירושים, ואכן בכל סיפור גירושים יש אותן תחנות: טקס הגירושים, חלוקת רכוש, פירוק שיתוף בבית, משמורת והסדרי ראייה ומזונות ילדים, הרי שלצד זה כל כותרת כזו נושאת בחובה עולם ומלואו של רגשות, כאבים, כעסים וסיפור אישי שנבנה מחיי בני הזוג ומאפיין רק אותו ולכן, אין תיק גירושים אחד שדומה לתיק אחר והתוצאות המשפטיות בכל תיק אינן זהות.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג מנהל תיקים מורכבים של פרידה וגירושים שנים רבות ונחשף למאות ואלפי סיפורים אישיים ומורכבויות דקות ועדינות המצריכות ידע רב בתחומים משפטיים אזרחיים כמו דיני פשיטת רגל והוצל"פ, דיני מקרקעין, דיני מיסוי מקרקעין, דיני נזיקין, דיני חוזים ועוד, בהיותם תחומים משיקים לפירוק הבית והמערכת הזוגית. בכל תיק גירושים יש ממשקים לתחומי ידע אלו ובאשר הידע מצוי בידי עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג המנהלת את התיק, הרי שהראייה המשפטית רחבה יותר, גבוהה יותר ועמוקה יותר ומכאן, היכולת לבנות את התיק מדוייק יותר מבחינה אסטרטגית גדולה יותר.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג הינו משרד בוטיק אשר מייחד את עיקר פעילותו לעיסוק בענייני משפחה על קשת גווניהם, מתוך מקום של שליחות ורצון להביא את השירות הכירורגי המשפטי המקצועי המדוייק והנכון ביותר ללקוחותינו: ההתמקצעות המשפטית בתחומי ידע רבים ומגוונים לצד מיקוד מקצועי מכוון בדיני המשפחה והגירושין מאפשר לנו לתת לכם את השירות המשפטי המעולה לו אתם ראויים, מתוך תחושת שליחות החוברת לידע רב, רצון גדול, מסוגלות ונכונות ללוות אתכם ברגעים הקשים שלכם, להיות לכם לעזר ולכוון אתכם בסערת הפרידה וכל זאת מבלי לגרוע מהשירות המשפטי המעולה והמקצועי שניתן לכם, בדיוק כפי שמגיע לכם!

אנחנו כאן בשבילכם, אתם לא לבד!

בכל שאלה בענייני משפחה וגירושין, הנכם מוזמנים לפנות לעו"ד שירלי אלמוג ללא דיחוי נוסף לתיאום פגישה מיידית.

משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.
הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.


עו"ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Comments


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page