top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

תביעת גירושין

תהליך הגירושין הינו תהליך  שמכיל אספקטים שונים המקופלים במילה אחת קטנה "גירושים": רגשי, ביצועי, כלכלי.


האספקט הרגשי לרוב הוא הארוך והקשה מכולם שכן הרעיון שהנישואים נגמרו, שאין דרך לשקם, ושאין יותר יכולת להחזיק את הבית ביחד ולגור תחת קורת גג אחת הוא קשה מאוד ואנשים נוטים להתבשל ברגשות הללו על אש קטנה לפעמים אפילו במשך שנים.

גם לאחר שנפלה ההחלטה להתגרש, הצד הרגשי לא נהיה קל יותר, כי הפירוד בפועל מצריך ניתוק רגשי אך גם כלכלי, וגם בירוקרטי וכמובן כאשר ילדים בתמונה, הכל נהיה קשה מנשוא.


משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג מנהל בעדינות ורגישות רבה, את כל האספקטים הכרוכים בפירוק תא משפחתי, ולצד הרגישות, במקצועיות ומקצוענות תוך שימת לב יתרה ומוקפדת לפרטים שהרי הם אלו שמרכיבים את התיק ואת רווחת הלקוחות שלנו.


להאזנה למאמר המוקלט:


עו"ד שירלי אלמוג


האספקט השני הוא פירוק התא המשפחתי- איך מחלקים משמורת, מי יהיה משמורן עיקרי, מי יהיה משמורן משני, איך יראו הסדרי הראייה, איך זה יהיה בחגים, בשבתות, בחופשות ובחופשים? האם ניתן לצאת עם הילדים מהארץ? האם ניתן לעשות 'גיחות ספונטניות לחו"ל? ואיך זה מתבטא בהסדרי השהות? לעיתים עניינים אלו גורמים להורים להיכנס למלחמה על לב הילד ולהשתמש בילדים זה כנגד זה ובכך גורמים נזק רב לתא המשפחתי בכלל ולילדים בפרט.


האספקט הבא הוא ההפרדה הרכושית: בעוד שבתקופת הנישואים בונים הכל יחד, הרי שברגע ההחלטה להתגרש כל צד מעוניין למקסם את הנתח שלו, ולכל הפחות להרגיש "לא פראייר" ואז מגיע שלב ההתחשבנויות הפנימיות וכל מיני טענות של מי הביא מה, מי עשה מה, ולמי שייך מה- צצות ועולות.


טקס הגירושין


כמובן לקינוח יש את האספקט הדתי הכולל את טקס הגירושים עצמו ותביעת כתובה שהם מהווים את אקורד הסיום של הקשר הזוגי, אם כי לא בהכרח אקורד הסיום של ההליך המשפטי והיום מאוד מקובל לסיים עם הגירושים תחילה ולהמשיך בשאר התיקים כאשר הצדדים גרושים.


האם יש דרך קלה להתגרש?


כן, חד משמעית.

תהליך הגירושים יכול להיות פשוט קל וזול יחסית, כאשר הוא נעשה בהסכמת הצדדים, ובמידה שאכן יש הסכמה, ניתן לסיים את כל הסוגיות המשפטיות באמצעות הסכם גירושים הוגן ומכבד, שיוגש לאישור ביהמ"ש ויסייע לצדדים ולילדים להישאר כתא משפחתי בצורה שונה, ללא מגורים משותפים אך עם יחסים טובים בין ההורים. לתוצאה רצויה זו ניתן להגיע בעזרת משרד עו"ד שירלי אלמוג בתהליך גישור זוגי  שמסייע לצדדים גם לאוורר את המתחים ולתת פורקן לרגשות, ומנגד, לנהל את הפרק המשפטי וההלכתי בצורה המיטבית והכל כפי שפורט במאמר על הסכם גירושים.


ואם צד אחד מקשה ולא רוצה להתגרש בהסכמה?


במידה שאין הסכמה על גירושים ורק צד אחד רוצה להתגרש בעוד השני מסרב לכך, יהיו השלכות על משך התהליך ומורכבותו ועל העלויות. ככל שיש ילדים קטנים יותר בתמונה וככל שיש רכוש רב יותר בתמונה ואין הסכמה בין הצדדים להתגרש, התהליך יהיה ארוך, כואב ואולי אף מכוער ואף יעורבו גורמים נוספים כמו עו"ס לסדרי דין, אקטואר ואולי גם גורמים טיפוליים כמו הרווחה וכיו"ב לפי העניין.


טיפ:


לעורכי הדין של הצדדים יש משקל כבד באופן ניהול ההליך וברמת הסכסוך אליה יגיעו בני הזוג. יש עו"ד שמעודדים מלחמה עזה ומכוערת, ויש עו"ד שמעדיפים בנועם ובדרכי שלום.


משרד עו"ד שירלי אלמוג דוגל בתפישה שמשפחה נשארת משפחה גם כאשר הזוגיות נגמרת: ההורים תמיד יישארו הורים, והילדים אינם צריכים לבחור צד ואו להיות חשופים לסכסוך בין ההורים ו/או לשרת צורך בנקמה של מי מההורים. התא המשפחתי נשאר תא משפחתי לנצח רק בקונסטלציה אחרת, ללא מגורים משותפים.


 לסיכום:


מניסיון של מאות תיקים שהסתיימו בצורה חיובית ומכבדת, ניתן לומר בוודאות שדרך השלום והכבוד מאפשרות למשפחות לתפקד ולילדים להתגבר על המשבר בצורה אופטימלית ומבלי להשאיר משקעים רגשיים וצלקות נפשיות לעומת תיקים שהתנהלו בסכסוך בעצימות גבוהה שנמשכו זמן רב לאחר שתיק הגירושים הסתיים והרכוש חולק. תיקים אלו יכולים להגיע לתיאום הורי לשם סיוע להורים ללמוד לתקשר בינהם ולתפקד חרף הרגשות העזים שמנהלים אותם.


לפיכך משרדנו תמיד יעדיף לקדם שיח מכבד וסיום הקשר בכבוד, גם כאשר מדובר בניהול הליך גירושים שלם בצורה משפטית ולא רק כשמדובר בהסכם גירושים, כחלק מהאג'נדה המשפטית-משפחתית הנוהגת. ואולם לעיתים בהיעדר היענות מהצד השני, השיח המשפטי יהיה אחר, מקצועי, חסר פשרות והכל לטובת לקוחות משרדנו ולקידום האינטרסים הרחבים של לקוחותינו.


משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.עו״ד שירלי אלמוג

כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

תביעת שלום בית

תביעה לשלום בית מוגשת אך ורק לבית הדין הרבני, שכן רק לו יש סמכות לדון בתביעה זו ויש לו סמכות להטיל סנקציות על מי מהצדדים, בהתאם לשיקול הדעת של בית הדין. תביעה זו תוגש על ידי אחד הצדדים, לבית הדין הרבנ

Kommentare


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page