top of page
Court

מאמרים

Bullhorn-Icon_edited_edited_edited_edite

להתגרש מנרקסיסט

מה זה נרקסיזם?

נרקסיזם הוא מונח המתאר בהקשר הגירושין, מאפיין אישיותי שמקורו בתיאוריה הפיסכואנליטית, ומשקף בעיה של הנרקסיסט במערכת יחסים חברתית-זוגית וגם מול עצמו.


משרד עורך דין לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג, מלווה נשים רבות בתהליכי גירושין מבן זוג נרקסיסט, ומתמחה בניהול תיקים קשים ומאבקים קשים מול בן זוג נרקסיסט.


איך נראים חיים עם נרקסיסט?


החיים עם נרקסיסט קשים מאוד, ומאופיינים בקושי רב לאבחן את ההתעללות הנרקסיסטית שכן היא אינה פיזית, ברוב המוחלט של הפעמים.

הנרקסיסט מאוהב בעצמו, מחשבותיו, אהבתו, צרכיו, רצונותיו ושיחותיו- תמיד נסובות עליו. כל אדם צריך לאהוב את עצמו וכול אדם פועל לקדם את מטרותיו, מטבע הבריאה, אך כאשר מדובר בהתנהגות סבירה ובריאה, האדם מסוגל לראות ולחוש אמפתיה וסימפתיה כלפי האחר.

הנרקסיסט אינו מסוגל לחוש אמפתיה וסימפתיה כלפי הזולת והם למעשה מהווים עבורו אמצעים להשגת מטרותיו המגוונות, וקהל שאמור להעריץ, לשבח, לאהוב, לסגוד לו.


מאפייני הנרקסיסט:


מקרים אלו מוגדרים כהפרעת אישיות נרקסיסטית ומי שחיה עם אדם כזה, תמצא בקלות את הסממנים במאמר הבא:

אדם עם הפרעת אישיות נרקסיסטית ניחן בד"כ בקסם אישי רב וכריזמה: הוא בהגדרה צ'ארמר סביבתי, מוצלח, חביב, מצחיק, מאוד פתוח מבחינה חברתית ומהווה מוקד להערצה, או מוקד חברתי- בכל אופן מנסה להיות במוקד. זו יכולה להיות הגדרה שמתאימה להרבה אנשים, שאינם בהכרח סובלים מהפרעת אישיות נרקסיסטית:

אך מה שמבדיל את הנרקסיסט מהאנשים הנורמאטיביים הוא עיסוק בלתי פוסק בעצמו, כל שיחה חייבת להיות סביבו, גם כשהאחר יעלה נושא שיחה אחר, הנרקסיסט ימצא דרך להחזיר את השיחה אליו, הוא המוקד: הרגש שלו, המחשבה שלו, הרצון שלו, האמונה שלו, האינטרס שלו.

הכל נעשה בצורה מאוד חביבה, חברתית, כייפית אפילו לכאורה.


התעללות סמויה:


בזוגיות- הנרקסיסט הוא מתעלל סמוי:

הוא תמיד יקטין אותך, במילים, בהתעלמות: יעשה לך גסלייטינג- יתעתע בך, יגרום לך להטיל ספק בשפיות שלך [את משוגעת, את לא נורמאלית, את מדמיינת, את ממציאה, את מנותקת, את תלושה, מאיפה את מביאה את ההמצאות האלה, אצלך במשפחה כולם לא נורמאליים, אצלך במשפחה יש דיכאוניים/לא יציבים/משוגעים- זה משפחתי אצלכם],

יפחיד אותך [את אמא לא טובה, את לא יציבה נפשית, את חיה בדימיונות ומשפיעה לרעה על הילדים] וינצל את הפחדים שלך להשגת יתרונות כספיים וויתורים משמעותיים, כדי לתת לך גט מבלי לקחת את הילדים.

הנרקסיסט אינו גמיש מבחינה מחשבתית או רגשית, הוא מתנהג כמו דיקטטור ועל פיו יישק דבר. הוא מסרב לאפשר לך מקום ומרחב בזוגיות, ואם הוא כבר נותן לך מקום- זה רק לרגע קצר ורק כדי שיוכל להגיד לך כמה את כשלון, כמה את מגושמת, כמה את לא מוצלחת וכמה הוא צריך לעשות הכל אחרייך.


לסיכום:


מלחמת גירושין מול נרקסיסט אינה מלחמה קלה, בעיקר אם הוא כבר הצליח לתעתע בנפשך ולגרום לך להטיל ספק בשפיות שלך. מהפחד שאת חשה, ומהספק שנזרע בך, את עלולה להעדיף לוותר משמעותית על כספים ורכוש שמגיעים לך בדין ולוותר על 'מלחמה' נגד אדם שלא יבחל בשום אמצעי להכפיש אותך.


משרד עו"ד שירלי אלמוג לענייני משפחה וגירושין מתמחה בניהול תיקים מסוג זה, מול בני זוג רודנים ונרקסיסטים. משרדנו מביא פעם אחר פעם נצחונות משמעותיים, מעצימים מאוד עבור לקוחותינו.


אינך צריכה לחשוש עוד, את לא לבד.

עו"ד שירלי אלמוג כאן- לצידך.


משרד עו"ד לענייני גירושים שירלי אלמוג, מתמחה בניהול הליכי גירושין ובכללם ייצוג בתביעות הכרוכות: תביעת פירוק שיתוף, תביעת איזון משאבים, תביעת משמורת והסדרי שהות, תביעת מזונות ועוד.
הנכם מוזמנים ליצור קשר עכשיו למימוש זכאותכם לייעוץ ראשוני, דרך האתר

או דרך המייל: shirley@shirleylaw.co.il

או בנייד: 052-5258022

ונחזור אליכם בהקדם.כל האמור במאמר זה ובאתר, הינו למידע כללי בלבד ואין לראות באמור יעוץ משפטי. למטרת קבלת יעוץ משפטי אישי יש לתאם פגישת יעוץ עם משרד עו"ד לענייני משפחה וגירושים שירלי אלמוג.כל זכויות היוצרים למאמר זה ולכל המאמרים באתר שמורות לעו"ד שירלי אלמוג בלבד ואין להעתיק, לצטט, לשכפל או להפיץ חלקים מהמאמרים או את כל המאמרים ללא ייחוס הציטוט לעו"ד שירלי אלמוג וללא קבלת הרשאה בכתב מראש לעשות כן.

כל העושה זאת חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.פוסטים אחרונים

הצג הכול

שאלות ותשובות בעניין צוואה וירושה

יש בלבול או חוסר ידע והתמצאות בין המושגים צוואה וירושה. מאמר שו"ת זה נועד לשפוך אור על ההבדל בין המושגים, לצורך מתן מושג כללי. משרד עורך דין לענייני משפחה וגירושין שירלי אלמוג מתמחה בהכנת צוואות כדין,

חלוקת מתנות ירושות וקצבאות בפרידה

כאשר בני זוג מגיעים לנקודת האל חזור בקשר, ומחליטים להיפרד או להתגרש, מתחילה תקופת ההתחשבנות הכספית הפנימית ביניהם, וכמו שכולם יודעים, החלק הרכושי-כספי הוא החלק הכי קשה בסיום כל קשר. ברוב המקרים אין הס

הקשר בין חובות לפירוק התא המשפחתי

בימים הקשים שבהם אנו מצויים, ימי מלחמה כאשר אין אופק של סיום הלחימה או הבנה לאן פנינו מועדות, דבר אחד ברור: האזרח הקטן משלם וישלם את עלויות המלחמה, ואת הנזקים ההיקפיים שלה. הנזקים של המלחמה מחלחלים מה

Kommentare


השאירו פרטים למימוש זכאותכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות

הטופס התקבל בהצלחה

נא למלא את הטופס

bottom of page